Hospicjum dla Dzieci „Bezpieczna Przystań” zostało powołane w 2015 roku i jest jednym z dwóch domowych hospicjum dla dzieci na Dolnym Śląsku. Powstało z potrzeby serca, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Każda z osób zaangażowanych w hospicjum spotkała na swojej drodze dzieci, którym przyszło zmagać się z chorobą. Niestety nie wszystkie historie, które było nam dane poznać kończyły się szczęśliwym powrotem dzieci do domu, by mogło cieszyć się dzieciństwem, które podczas leczenia zostało im odebrane.

Hospicjum dla Dzieci „Bezpieczna Przystań”
pl. Wolności 18, 57-120 Wiązów
tel. +48 668 151 258

Były też inne historie… gdy dziecko wychodziło do domu, bo lekarze wyczerpali już wszystkie możliwe metody leczenia. Nagle rodzice, zwłaszcza z mniejszych miejscowości pozostali sami z bardzo chorym dzieckiem nie wiedząc do kogo się zwrócić o pomoc.

Nie rzadko czując, że zostali opuszczeni przez wszystkich.

Nie mogliśmy się z tym pogodzić!

Stąd pomysł by stworzyć miejsce – hospicjum, które samo znajdzie rodziców z dzieckiem nieuleczalnie chorym. Otoczymy Ich opieką, zarówno medyczną, pielęgniarską, jak i psychologiczną, fizjoterapeutyczną i duchową. Będą mogli na nas liczyć. Wy również dołączcie do nas, pomóżcie nam trwać przy rodzicach chorych dzieci w tych trudnych chwilach! Nie możemy ich zostawić, zapomnieć musimy być dla nich jak Bezpieczna Przystań!

Zespół Hospicjum

P.S. Obecnie wszystkie osoby zaangażowane w działania hospicyjne czynią to w ramach wolontariatu.

Zapisy do Hospicjum
Nasz zespół