Zapisz dziecko do fundacji i zbieraj środki z 1 % podatku na jego leczenie

Codziennie w wielu domach rodziny, których dziecko jest poważnie chore, zastanawiają się skąd wziąć kolejne środki na specjalistyczne leczenie, zakup kolejnej dawki leku, rehabilitację czy sprzęt. Zmagania z chorobą naszych pociech dostarczają wystarczająco dużo trosk i zmartwień, a co dopiero myśl skąd pozyskać pieniądze na to, żeby zapewnić jak najlepszą opieką. Twoje dziecko cierpi na jakieś schorzenia, a Ty nie wiesz, jak otrzymać pomoc? Zapisz swoją pociechę do Fundacji Bezpieczna Przystań, która dzięki zebranym środkom z 1 procenta podatku Twoich najbliższych i znajomych podatników zrefunduje koszty leczenia, jakie ponosisz w związku z chorobą dziecka.

Fundacja Bezpieczna Przystań jest organizacją OPP i może zbierać 1 proc. podatku

Nasza fundacja została utworzona z 2006 r. w celu powołania do funkcjonowania domowego hospicjum dla dzieci „Bezpieczna Przystań”. Aktualnie pod naszą opieką w hospicjum mamy 34 podopiecznych, którym świadczymy pomoc i wsparcie. Nasi lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholodzy i inni specjaliści każdego dnia odwiedzają nasze dzieci w ich domach. Angażujemy się w wiele projektów i działań, żeby niczego nie zabrakło dzieciom, które są pod naszymi skrzydłami. Staramy się również zapewnić dzieciom trochę zabawy i atrakcji poprzez organizację np. dnia dziecka. Pozyskujemy środki poprzez takie działania, jak koncerty, imprezy, akcje czy gale charytatywne. Od 3 lat jesteśmy organizacją pożytku publicznego i mamy możliwość zbierania środków, które pochodzą z jednego procenta podatku naszych darczyńców. Możesz sprawdzić nasz status na portalu podatkowym klikając tutaj.

Zobacz, jak zapisać dziecko do naszej Fundacji

Przed nami okres rozliczania się z fiskusem z podatku dochodowego za rok 2018 rok.  To dobry moment na zapisanie Twojego dziecka do naszej organizacji charytatywnej. Dzięki temu będziesz miał możliwość włączyć się w działania na rzecz pozyskiwania środków pochodzących z 1 procenta podatku. Dobrze wiesz, jak ciężko jest uzyskać wsparcie w formie darowizny. 1 procent nic nie kosztuje. Każdy z nas musi się rozliczyć, dlatego nie zwlekaj i dołącz do wielkiej rodziny, która stanie się bezpieczną przystanią. Jak zapisać dziecko do naszej fundacji? W bardzo prosty i szybki sposób.

Należy dostarczyć do biura fundacji:

  • podanie o przyjęcie dziecka do fundacji z opisem stanu zdrowia dziecka i przybliżonym kosztem wydatków przeznaczanych przez miesiąc na leczenie

  • dokumenty potwierdzające chorobę dziecka: zaświadczenie od lekarza (jeśli posiada orzeczenie o niepełnosprawności, należy przesłać kopię)

  • zgodę na umieszczenie informacji, że dziecko jest podopiecznym fundacji

  • wypełnić formularz z podstawowymi danymi dziecka i opiekuna prawnego

Dzięki tym prostym krokom, które wykonasz będziemy mogli założyć dla Twojego dziecka subkonto w naszej fundacji. Od tej pory będziesz mógł zachęcać do wpłat darczyńców, organizować imienne zbiórki charytatywne czy włączyć się w działania w celu przekazywania przez Twoją społeczność 1% na rzecz Twojego dziecka. Z zebranych środków będziemy mogli refundować koszty, jakie poniosłeś na leczenie.

Zachęć do korzystania z naszego darmowego programu PIT do rozliczeń rocznych z US

Jeśli zapiszesz już swoje dziecko do naszej fundacji będziesz mógł rozpocząć działania związane z gromadzeniem środków na subkoncie Twojego dziecka w naszej fundacji. Najprostszym sposobem będzie prośba o przekazanie 1 procenta na leczenie chorego dziecka. Idealnym narzędziem do tego będzie skorzystanie z dedykowanych programów, dzięki którym Ty i Twoi bliscy zrobią to dosłownie w ciągu kilku minut. Możesz skorzystać z programu on-line, który bezpośrednio prześle Twoją deklarację PIT do wybranego przez Ciebie urzędu skarbowego bądź zainstalować program na dysku twardym Twojego komputera. Aby 1% został przekazany Twojemu dziecku, musisz pamiętać, że należy wpisać numer KRS naszej organizacji, który wygląda następująco: KRS 0000267078 z dopiskiem imienia i nazwiska dziecka, które wpisujemy w PIT-cie w rubryce cel szczegółowy. W tym roku na specjalnym portalu podatkowym urzędy skarbowe będą same przygotowywały rozliczenia roczne. Około 25 % Polaków, którzy co roku rozliczają się z fiskusem, a nie mają żadnych ulg, będzie musiało tylko zalogować się do takiego serwisu i zaakceptować wprowadzone dane przez organ. Zadbaj o to, żeby Ci podatnicy przekazali 1 % podatku na Twoje dziecko – jeśli w tamtym roku deklarowali swoją pomoc komuś innemu, w tym roku niech udzielą wsparcia Twojemu dziecku poprzez wpisanie innego numeru KRS.

Nasz program do rozliczeń rocznych z już wpisanym gotowym KRS-em znajduje się poniżej. Kliknij, wypełnij deklarację, wpisz nr KRS i przekaż 1 %. Sam widzisz, jakie to proste.

 

Przekaż Nam 1% Podatku

 Użyj Naszego programu do rozliczenia PIT

KRS: 0000267078

Rozlicz PIT

ONLINE

Przejdź do Rozliczenia

Rozlicz PIT

POBIERZ PROGRAM

Pobierz Program

Wpisz KRS 0000267078

w Swoje rozliczenie Podatkowe

DZIĘKUJEMY!