Marzenie o najnowocześniejszym Hospicjum Stacjonarnym w Polsce.

Mówi się, że marzeń się nie ma, tylko marzenia się spełnia. Hospicjum dla dzieci „Bezpieczna Przystań” od 2015 roku niesie pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom, których zmagania z chorobą są bardzo ciężkie. Po 4 latach dojazdów naszych lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów do domów naszych podopiecznych rozsianych po całym Dolnym Śląsku dostrzegliśmy, jaką ogromną potrzebą jest zapewnienie kompleksowej, stacjonarnej pomocy, która odbędzie się w jednym miejscu. Nasze marzenie, wielki projekt, ogromna inwestycja może się udać, która będzie budową domu marzeń, bo takim on będzie dla wielu potrzebujących.

Pierwsze stacjonarne Hospicjum – inwestycja warta około 16 mln zł

Skąd pomysł na tak duże przedsięwzięcie? Od początku działalności Hospicjum Bezpieczna Przystań obserwujemy, jaką ogromną potrzebą jest zapewnienie na odpowiednim poziomie opieki paliatywnej dla nieuleczalnie chorych dzieci, które nie są już w stanie leczyć się w domach rodzinnych. Często również warunki takich gospodarstw domowych nie wpływają dobrze na stan pacjenta, a często jeszcze doprowadzają do jego pogorszenia. Etap choroby takiego dziecka jest najtrudniejszym momentem życia dla całej rodziny, który destabilizuje i wpływa na pozostałych członków rodziny. Dzięki takiemu miejscu będzie możliwe zapewnienie całościowej, 24 – godzinnej opieki wykwalifikowanego personelu medycznego. Pacjent codziennie będzie miał możliwość konsultacji z lekarzem prowadzącym, dostęp do opieki pielęgniarek, codziennej zmiany opatrunków, pracy z fizjoterapeutami, korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego, wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego, jak i pomoc duchową. Pod bieżącą kontrolą lekarzy łatwiej i skuteczniej będzie można stosować leczenie farmakologiczne, leczyć inne objawy, które pojawią się z związku z chorobą, leczyć powikłania oraz wykonywać szereg szczegółowych badań, które pozwolą na skuteczną diagnozę lekarza, a przez to sprawniejsze leczenie cierpiącego pacjenta.

Wyjątkowe miejsce – dom marzeń, spokoju i kompleksowej opieki

Wierzymy, że z Waszą pomocą, za jakiś czas powstanie miejsce, gdzie rodziny wraz z chorym dzieckiem będą mogły w najlepszych warunkach w regionie korzystać z opieki i czasu, jaki im został. Będzie to budynek jednopiętrowy, po to, by jak najdogodniejsze było przemieszczanie się naszych pacjentów po całym obiekcie. Nasi podopieczni często poruszają się za pomocą wózków inwalidzkich bądź leżą w specjalistycznych łóżkach, które chronią przed odparzeniami. Docelowo chcemy, żeby w hospicjum na stałe mogło przebywać jednocześnie 30 podopiecznych. Pokoje będą jednoosobowe z własnym węzłem sanitarnym oraz miejscem do czuwania najbliższej rodziny. W budynku zostanie utworzone Centrum Rehabilitacji, które zostanie wyposażone w najlepszy, profesjonalny sprzęt. Rehabilitacja jest bardzo ważna dla ciężko i przewlekle chorych dzieci. Poprawia nie tylko komfort ich życia, ale i samopoczucie, przynosi ulgę w bólu. Ma za zadanie normalizować napięcia mięśniowe, poprawiać zakres ruchu, czy zapobiegać przykurczom mięśniowym. W niewielkiej odległości od hospicjum powstanie 5 domków, które będą służyły rodzinom i dzieciom, które nie będą potrzebowały przebywania już na oddziale, ale wciąż będą w trakcie leczenia i stosowania indywidualnej terapii farmakologicznej. Chcemy, żeby nasz pacjent jak najszybciej się zregenerował przed kolejnym etapem leczenia, naświetlań lub po przebytych operacjach. Oczywiście tacy podopieczni będą wciąż pod stałą opieką medyczną oraz będą mogli korzystać z całego zaplecza hospicjum. Dodatkowo w zaciszu powstanie piękny ogród, pergola oraz zaciszne miejsca edukacyjno-pobudzająco-relaksacyjne dla pacjentów, rodzin i odwiedzających. Chcemy, żeby wyjście na zewnątrz dla takiego chorego dziecka było ogromną dawką radości, niespodzianek, ale też kontaktem ze światem zewnętrznym, przyrodą. Powstaną różnego rodzaju ścieżki edukacyjne, motylarnia, elementy do terapii sensorycznej, dźwiękowej, strefy odpoczynku i relaksu, oczka wodne, fontanny i inne formy, które sprawią, że to miejsce będzie chętnie odwiedzane. Ponadto cały teren wokół hospicjum ma być otoczony alejami spacerowymi i krużgankami, a budynki mają być zasilane odnawialnymi źródłami energii słonecznej. W naszym hospicjum chcemy oferować specjalnie zbilansowaną dietę, która będzie wpływać na polepszenie się stanu zdrowia. Dlatego zamierzamy sami uprawiać większość warzyw i owoców dzięki czemu wpłyniemy na osiągnięcie dobrych postępów w regeneracji organizmu. Taka kompleksowo zapewniona opieka pozwoli godnie i na wysokim poziomie zmierzyć się z postępującą chorobą, z której pacjent nigdy się nie wyleczy. A rodziny naszych podopiecznych będą mogły z większym spokojem, pewnością, że ich dziecko jest w dobrych rękach, pod kontrolą specjalistów, trwać przy chorym dziecku.

To od Ciebie zależy jak szybko ruszy budowa miejsca dla nieuleczalnie chorych dzieci

Też przecieramy oczy ze zdumienia i zastanawiamy się skąd pozyskać około 16 mln zł. Jednak wierzymy, że z pomocą podatników, darczyńców, wpłat, różnego rodzaju zbiórek, które zostaną przeprowadzone na ten cel, pewnego dnia uzbieramy całą kwotę. Pierwsze pieniądze na powstanie projektu i wizualizacji Fundacja Bezpieczna Przystań już zebrała. Teraz potrzebujemy środków na kolejne etapy.

Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy!

Rozlicz PIT

ONLINE

Przejdź do Rozliczenia

Rozlicz PIT

POBIERZ PROGRAM

Pobierz Program

Wpisz KRS 0000267078

w Swoje rozliczenie Podatkowe

DZIĘKUJEMY!